Home · Články · Fórum · Luterán Blog June 28 2022 17:12:18
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

DIGI TV - "horúca" téma (2. časť)

Najviac diskutovanou témou nielen na Slovensku, ale i v Čechách a Maďarsku je situácia, v ktorej sa nachádzajú zákazníci a partneri spoločnosti DIGI TV. Reč je o tom, že služba, ktorá razantne vstúpila na trh Slovenska v roku 2006, si získala obrovskú popularitu vďaka nízkej cene. V poslednom čase však akoby strácala dych vo väzbe na zákazníka a svojich obchodných partnerov. Stručne si zrekapitulujme vývoj udalostí. DIGI TV v snahe získať si čo najviac zákazníkov, vytvárala na trhu doslova neuveriteľné precedensy.

Na maďarskom trhu získali zákazníci prístup k službe na jeden rok zadarmo v rámci bonusu. Na Slovensku už stačili zadarmo tri mesiace a počet zákazníkov sa rozšíroval raketovým tempom, nečudo, mesačný poplatok 290 Sk lákal široké masy od sociálne najnižších vrstiev až po tých najbohatších. Státisíce zákazníkov si pochvaľovali programovú skladbu i montáž “zadarmo”. Popri týchto radostiach sa objavili aj problémy súvisiace s nekvalitnými komponentami v podobe nedokonalých parabolických antén, ktoré nedokázali zabezpečiť stabilný signál pre užívateľa. Tieto neduhy DIGI TV museli zachraňovať partneri, ktorí zariadenia preinštalovavali tak povediac “zadarmo” v nádeji, že detské choroby sa pominú a nastane čas profesionálnych vzťahov.

Žiaľ, opak je pravdou. DIGI TV práce partnerov navyše neocenilo a naopak pozornosť zákazníkov upriamilo na novinku v podobe duálneho prijímača, ktorý za cenu 290 Sk umožňuje sledovanie programov nezávisle na dvoch televíznych prijímačoch. Tento ťah spoločnosti vyšiel a zákazníci doslova v rade čakali na výmenu zariadení z pôvodne Single prijímača na Dual, tak ako to bolo avizované v reklamných spotoch. Partneri poctivo zapisovali čakateľov, čakatelia poctivo čakali niekoľko mesiacov, až nakoniec trpezlivosť došla všetkým. Zistilo sa, že žiadna výmena Single prijímačov za Dual sa neuskutoční, nakoľko firma nebola schopná pokryť požiadavky nových zákazníkov, ktorí si už objednávali len duálne zariadenia. Dokonalý chaos okorenilo navyše trvalé meškanie platieb partnerom za odvedené práce. Tento jav sám o sebe naznačoval, že kdesi v pozadí sa odohrávajú neštandardné kroky, ktorých scénar sa naplnil v posledných mesiacoch. Situácia vo vzťahu k novým zákazníkom je doslova katastrofálna. Firma DIGI TV už nedokáže vyexpedovať prijímače, ktoré by pokryli servisné požiadavky. Ak sa zákazníkovi vyskytne akákoľvek porucha, má veľký problém dosiahnuť jej odstránenie. V celom systéme vzťahov existujú zaujímavé hierarchie vyvolávajúce množstvo otáznikov. Celý systém služieb DIGI TV vykazuje známky mnohých nejasností. Firmy, ktoré majú predajne a vlastných montážnikov sú na tom paradoxne najhoršie. “Otravujú” ich zákazníci čakajúci niekoľko mesiacov na zariadenie, “otravujú” ich zákazníci, ktorým sa pokazilo zariadenie a samotní partneri sú “otrávení” tým, že nemajú uhradené faktúry, nemajú uhradené peniaze za preberanie odhlásených kompletov atď. Najlepšie sú na tom sólo montážnici. Tí neprichádzajú do kontaktu priamo s anonymnými zákazníkmi, neuhradené faktúry si kompenzujú vyberaním platieb za “expresné” služby. Profesionálni predajcovia satelitnej techniky začínajú dávať výpovede a končia spoluprácu s DIGI TV. To, ale nie je riešenie. Je potrebné uskutočniť stretnutie profesionálnych predajcov satelitnej techniky so zástupcami DIGI TV a vydiskutovať si problémy skôr než bude neskoro. Otázkou ostáva, či už včera neskoro nebolo!

Ing. Ján Luterán
(publikované v SE 13/2008)

Komentáre

caorbaa , April 18 2013 05:59:46
These are just about the most Coach Outlet Online effective selection for business travel or perhaps operate. Among the wide selection, Louis Vuitton purses Coach Outlet and handbags include the the majority of renowned ones. One particular with many maybe probably the most Coach Outlet Store Online selected tote companies using the entire world is definitely Louis Vuitton. You will discover plenty Coach Outlet Online if you are prepared to put in the occasion ahead of businesses
ccocoo , May 09 2013 09:39:57
Why don'tyou obtain glimpse by using ray ban sunglasses outlet McBerry spectacular wide lace gowns, an enormous must-have because of this months wardrobe discount ray ban sunglasses! Good with regard to parties, situations in addition to dinner, http://www.ray-bansunglasseswayfarer.com/ this specific pattern continues to be noticed all around the hottest developers?
ccocoo , June 21 2013 03:59:18
You might be paying cheap oakley sunglasses several hundred dollars for these types of cheap oakley sunglasses sale, but you could make sure that cheap oakley sunglasses outlet they're built oakley sunglasses cheap like the tank http://www.buycheap-oakley.org !

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Členov Online: jopo1666

Registrovaní členovia: 13,357
Najnovší člen: ipugivut
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás