Home · Články · Fórum · Luterán Blog November 30 2020 05:20:07
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Čo nového v Arianespace?

Dňa 14. augusta spoločnosť Arianespace uskutočnila z Francúzskej Guiany, v tomto roku už tretí úspešný štart nosnej rakety Ariane 5. Na geostacionárnu obežnú dráhu sa jej podarilo 27 minút po štarte umiestniť satelit SPACEWAY 3 a o sedem minút neskôr aj japonský satelit BSAT-3a. Celková hmotnosť nákladu bola viac ako 8840 kg. Táto váha zahŕňala hmotnosť satelitu SPACEWAY 3 - 6075 kg, hmotnosť satelitu BSAT-3a - 1980 kg, satelitný inštalačný hardvér a systém SYLDA 5, ktorý umožňuje rakete Ariane 5 umiestniť na svojej palube dvoch pasažierov.
Komunikačný satelit SPACEWAY 3 bude slúžiť spoločnosti Hughes Network Systems, LLC (Hughes), ktorá sídli v Spojených štátoch amerických. Je to nový typ širokopásmového satelitu operujúceho v Ka-pásme, ktorý bude poskytovať multimediálne služby celej Severnej Amerike.
BSAT-3a je v poradí ôsmy satelit pre japonskú spoločnosť Japan's BS, ktorý bol vypustený európskou spoločnosťou Arianespace. Primárne bude tento satelit poskytovať prestížne národné vysielanie NHK pre digitálne služby TV programov viac ako 20-tim miliónom zákazníkom. Arianespace vyhrala 23 z celkových 32 komerčných kontraktov na vypustenie satelitov, ktoré budú slúžiť Japonsku.
V tomto roku čakajú pracovníkov Ariane-space ešte tri misie. Najbližšia sa má konať koncom septembra a na orbit budú vypustené satelity Intelsat 11 a Optus D2.

Komentáre

Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás