Home · Články · Fórum · Luterán Blog November 30 2020 05:21:22
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Čo nového v Arianespace?

V dňoch 18. júna až 24. júna 2007 sa v parížskom výstavnom areáli Le Bourget Exhibition Centre uskutočnil už 47. ročník medzinárodného leteckého veľtrhu pod názvom The International Paris Air Show Le Bourget. Medzi vystavovateľov patrila aj spoločnosť Arianespace. Na veľtrhu došlo k úspešnému podpísaniu nových kontraktov na vypustenie týchto satelitov: ARABSAT 5 (Arab League), THOR 6 (NORWAY), RASCOM 1 (Africa) a INSAT 4G (India).

Písal sa rok 1985 a spoločnosti Arabsat a Arianespace podpísali prvý kontrakt na vypustenie satelitu. Dnes je rok 2007 a obidve spoločnosti pokračujú v úspešnej spolupráci. Spoločnosť Arabsat, ktorá má sídlo v Saudskej Arábii v meste Rijád, podpísala so spoločnosťou Arianespace v poradí už siedmu zmluvu na vypustenie satelitu Arabsat 5. Satelit bude vypustený na geostacionárnu obežnú dráhu ťažkotonážnou raketou Ariane 5 ECA začiatkom roka 2009 z európskeho kozmodrómu vo Francúzskej Guiane, z mesta Kourou. V poradí je to už jedenásty kontrakt, ktorý uzavrela Arianespace so zákazníkom zo Stredného Východu. Arabsat 5 bude skonštruovaný spoločnosťami EADS Astrium a Thales Alenia Space. Kým spoločnosť Astrium poskytne platformu Eurostar E3000, Thales Alenia Space dodá pevnú časť satelitu. Arabsat prichádza so satelitmi piatej generácie, ktoré poskytujú kompletný rad telekomunikačných a televíznych služieb pre celý Stredný Východ a severnú Afriku. Pozícia Arabsat satelitov je 26° východne. "Naša spoločnosť je veľmi pyšná a poctená, že zase raz môže poskytnúť svoje služby spoločnosti Arabsat", podotkol prezident spoločnosti Arianespace Jean -Yves Le Gall.

Počas leteckého veľtrhu v Paríži spoločnosť Arianespace taktiež podpísala zmluvu s Ruskou vesmírnou agentúrou o dodaní prvých štyroch rakiet typu Soyuz 2, ktoré majú štartovať z Guiana Space Center v roku 2009.
Prvé dve rakety tohto typu by mali byť dopravené do Francúzskej Guiany koncom roka 2008.
Arianespace už podpísala niekoľko ďalších kontraktov, ktoré zahŕňajú aj vypustenie rakety Soyuz.
Soyuz doplní kompletnú rodinu Arianespace po boku rakiet Ariane 5 a Vega.

Komentáre

Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás