Home · Články · Fórum · Luterán Blog November 30 2020 05:09:08
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

MULTIFOKUSOVÁ PARABOLA E85


Vážení čitatelia Solid Europe, dovoľte mi, aby som vás oboznámil s konkrétnou montážou paraboly E85, ktorú dodáva na trh firma LUT-SAT-RADIO, Prešov. Môj zákazník si dal podmienku sledovať 6 rôznych družíc na štyroch satelitných prijímačoch bez natáčania a pokiaľ možno esteticky s čo najmenším zásahom do vzhľadu budovy. Ako jediné riešenie prichádza do úvahy práve spomínaná parabola E85, s ktorou som mal doteraz tie najlepšie praktické skúsenosti. Vzhľad paraboly priamo na streche si môžete pozrieť na priložených obrázkoch. Celkové zapojenie zariadenia na príjem družíc 28, 5°E (príjem anglických programov), 23,5° E (príjem českých a slovenských programov), 19,2° E (známa Astra s množstvom zahraničných programov), 13° E (Hot Bird), 0,8/1° W (Thor), 4° W (Amos)je na priloženej obrazovej schéme. Všetky štyri prijímače v rôznych kombináciách sú značky Ferguson, ktoré sa vyznačujú jednoduchým ovládaním a spoľahlivosťou. Popri uvedených detailoch by som chcel uviesť najdôležitejšiu skutočnosť v súvislosti so samotnou parabolou E85. Pri použití konvertorov Platinum Edition 0,2 dB je možné dosiahnuť pri precíznom nastavení 90 a viac percent signálu na všetkých družiciach! Parabola je konštrukčne veľmi dobre riešená z hľadiska celkovej tuhosti a najdôležitejšie je to, že lišta uchytenia konvertorov v ohnisku umožňuje ich presné nastavenie bez toho, aby bolo potrebné LNB špeciálne nastavovať.
Ak som spomenul prijímače Ferguson, ak môžem, trocha priblížim užívateľa celej zostavy. Ten má v obývačke použitý nový model pre príjem programov HDTV Fergusom HF-8800 HD vzhľadom na to, že sa tu nachádza LCD televízor 42�. V čítačke kariet je česká karta a v module slovenská. V spálni je použitý prijímač Ferguson 6318DUB s obidvoma kartami. Modulátor tohto prijímača je privedený aj do rozvodu detských izieb, v ktorých sa nachádzajú dva prijímače FTA typu Ferguson 3318. V lokalite, kde sa domček nachádza nie je prakticky k dispozícii žiadny príjem terestriálneho signálu v analógovej, nehovoriac o digitálnej podobe. Užívatelia systému pôvodne bývali v bytovke, kde mali k dispozícii platenú televíziu miestnej káblovej spoločnosti. Majiteľ terajšieho satelitného zariadenia si preto nevie vynachváliť kvalitu prijímaného signálu, pretože tá v kábelovom rozvode vykazovala veľké rozdiely v kvalite pri jednotlivých programoch. Toľko k samotnej súprave.
A nakoniec ešte jedna poznámka. Ako dokazujú priložené fotografie, parabolická anténa sa svojím vzhľadom stala súčasťou rodinného domu a jej majiteľa už oslovili ďalší záujemcovia o rovnaké riešenie príjmu satelitných programov.
Parabola E85 mala v tomto prípade použité 4 LNB typu Quad a 2 LNB typu Twin. Všimnite si, prosím, môj �vynález� na ochranu koaxiálnych káblov (obr. na str. 10). Pokiaľ niekto z vás inštaloval podobnú zostavu s lepším nápadom, prosím, zašlite svoje poznatky do redakcie Solid Europe.

Komentáre

liveman , June 22 2010 21:14:09
Toto je fajn riešenie, len by ma zaujímalo ako laika, samotné nastavenie paraboly a konvertorov, akým spôsobom to bolo nasmerované.
allek , April 15 2012 14:33:24
Našli by sa aj nejaké obrázky ??

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás