Home · Články · Fórum · Luterán Blog August 13 2020 08:03:46
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Čo nového v Arianespace?

Prednedávnom, presne 4. 5. 2007 sa uskutočnilo úspešné vypustenie rakety Ariane 5. Nie je tomu ešte ani mesiac a spoločnosť Arianespace sa chystá vypustiť na orbit ďalšiu ťažkotonážnu raketu typu Ariane 5.
Na tento rok má Arianespace naplánovaných šesť misií s raketou typu Ariane 5, dve z nich sa jej už podarilo úspešne uskutočniť.
Ďalšia misia rakety typu Ariane 5 GS sa uskutoční v septembri. Ariane 5GS by mala na orbit vyniesť dva satelity Intelsat - 11 a Horizons 2. Raketa je momentálne v Integračnej budove, kde začína jej konštrukcia, ktorá zahŕňa umiestnenie kryogenického jadra, pripojenie dvoch veľkých prídavných motorov na tuhé palivo s následnou inštaláciou kryogenickej hornej časti vrátane vybavenia. Po týchto krokoch Ariane 5 GS opustí Integračnú budovu, presunie sa do Konečnej montážnej budovy, a tým uvoľní miesto pre nosnú raketu Ariane 5 ECA. Vypustenie rakety Ariane 5 ECA je naplánované v strede augusta a na orbit dopraví satelit SPACEWAY 3 a satelit BSAT - 3A. Po kompletnom zmontovaní sa Ariane 5 ECA presunie do Konečnej montážnej budovy, kde sa jej nainštalujú oba satelity a paralelne sa Ariane 5 GS presunie do Integračnej budovy, kde už bude pripravená na záverečné zmontovanie.

Prehľad misií Arianespace, ktoré uskutočnila v roku 2005:
- 12. februára 2005 - Ariane 5 ECA, štart druhej nosnej rakety tohto typu. Prvá raketa typu Ariane 5 ECA bola zničená po výbuchu, ktorý nastal krátko po štarte 11. decembra 2002. Príčinou nehody bolo zlyhanie chladiaceho systému. Po výbuchu Ariane 5 boli štarty tohto modernizovaného typu rakiet pozastavené a ďalší let sa uskutočnil až v roku 2005, kedy vyniesla na orbit telekomunikačné satelity XTAREUR a vedecký SLOSHAST.
- 11. august 2005 - Ariane 5G po 28 minútach letu umiestnila na geostacionárnu obežnú dráhu thajský satelit THAICOM - 4. Satelit má hmotnosť 6,5 tony a bol umiestnený nad Indonéziu. Jeho vypustenie sa podarilo taktiež až na druhýkrát. Pôvodný vzlet bol odložený o dve hodiny, kvôli technickému problému, ktorý nastal počas odpočítavania iba 15 sekúnd pred zapálením motorov.

Komentáre

Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás