Home · Články · Fórum · Luterán Blog November 30 2020 06:31:22
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

PORUCHA! DVB-T Prešov 30. 1. 2007

To, že vysielač 44H spolu s ďalšími zdrojmi žiarenia je umiestnený na streche monobloku nemocnice je z hľadiska pacientov, novorodencov a pracovníkov tejto inštitúcie samostatná kapitola. Tí iste kvitujú stav, kedy vysielač nefunguje. Horšie je to v takých prípadoch u diváckej verejnosti, ktorá si na príjem signálu navykla a čoraz ťažšie znáša každé prerušenie vysielania.
To posledné z viacerých sa udialo 30. 1. 2007 v popoludňajších hodinách. Aj keď vysielač DVB-T pracuje v režime "pokusného vysielania" a táto skutočnosť je dostatočne známa, pri jeho poslednej "poruche" sa ukázalo, že ľudia už začínajú rozmýšľať nad obsahom informácií, ktoré im jednotliví aktéri reťazca DVB-T v Prešove a v Bratislave ponúkali. Prejdime si stručne chronológiu celého prípadu.
30. 1. 2007 poobede vysielač DVB-T v Prešove prerušuje vysielanie. Objavujú sa prvé telefonáty nespokojných divákov. Overovanie situácie v Košiciach uvádza, že prevádzkovateľ nastavuje parametre vysielania tak, aby sa vyriešili problémy s príjmom signálu u prijímačov nakupovaných v Anglicku. Odstránenie "poruchy" by malo byť rýchle. Túto neoverenú informáciu podávame ďalej divákom.
31. 1. 2007 - Počet telefonátov narastá spolu s nespokojnosťou, osobne prichádzajú prví najagresívnejší jednotlivci. Donekonečna im vysvetľujeme situáciu. Po objasnení doteraz známych informácií sa väčšina nespokojencov dožaduje kontaktu na zodpovedné inštitúcie v podobe prevádzkovateľa a dozorného orgánu. Ako najbližšiu inštitúciu im v dobrej viere odporúčame TÚ SR Prešov. Spätne sa dozvedáme, že pracovníci TÚ SR im uviedli, že s problémom nemajú nič spoločné a navigovali ich na prevádzkovateľa vysielača DVB-T vo Vranove nad Topľou. Spätne nás občania informujú, že prevádzkovateľ im uviedol, že má právo na prerušenie vysielania a na vine sú predajcovia prijímačov v Prešove, ktorí občanom predávajú šmejdy! Overenie tejto informácie v popoludňajších hodinách cca 15.00 u prevádzkovateľa vysielača možné nebolo, nakoľko telefón fungoval, akurát ho nikto nezodvihol. Situácia začala byť podozrivá vtedy, keď sme u predajcov v Košiciach vo večerných hodinách zistili, že vysielač DVB-T na Červenom Brehu mal iba krátke prerušenie vysielania a jeho funkcia sa obnovila. Vzhľadom na to, že vysielač v Prešove je kvázi repeater t.j. opakovač signálu závislý na košickom vysielači, vyvstala tu otázka, či samotný technický problém nie je iba banalita, či Pán Boh uvaruj, akási schválnosť, pri ktorej si niekto zanedbal základné povinnosti. Tieto otázky sa však už mohli riešiť iba na ďalší deň.
1. 2. 2007- Deň s témou DVB-T sa začína pekne. Ďalší predajca z Prešova nám oznamuje, že napriek nekonečnému vysvetľovaniu občanom, niektorí z nich začínajú byť agresívnymi aj kvôli tomu, že ich posun smerom na TÚ SR je o ničom, nakoľko tam nikto nedvíha telefóny.
Pán Maťašovský z Prešova je úplne konkrétny. Ten nám dáva tip do redakcie. Zavolajte si na TÚ SR v Prešove a vypočujte si zaujímavý, ba až tragikomický odkaz. Jeho následný mail situáciu dokresľuje. Pred príchodom mailu si už overujem fungovanie telefónov. Žiaľ, nájsť telefónne čísla na TÚ SR PO je pomocou webstránky TÚ SR dosť tvrdý oriešok. Prečo "nesvietia" priamo na hlavnej stránke, je otázka, ktorú sme preberali už v minulosti, bohužial sa na veci nič nezmenilo. Telefonujem preto na bratislavské číslo, kde mi milostivo poskytujú obe čísla na Prešov. Telefonujem na obe čísla, kde sa mi ozve oznam "VOLANÁ STANICA MÁ PORUCHU!" Následne telefonujem na TÚ SR Bratislava. Hovorcu pána Vavra informujem o stave DVB-T V Prešove, nemá o tom žiadne informácie, následne si overuje telefónne linky do Prešova a potvrdzuje ich nefunkčnosť. Sľubuje, že im zavolá cez služobné mobily. Po krátkom rozhovore o stave DVB-T na Slovensku mi sľúbi, že veci preverí a verejnosti poskytne informáciu prostredníctvom oznamu na webstránke Úradu. Následne si overujem telefónne linky TÚ SR Prešov. Tie už fungujú, ako šibnutím čarovného prútika! Keď sa pracovníčky na telefóne pýtam, prečo telefóny nefungovali, snaží sa ma presvedčiť nepresvedčivým hlasom, že jej telefón fungoval. Potom ma nasilu prepína na pána riaditeľa. Ten mi okamžite rozpráva rozprávku o tom, ako úrad nemá dosť peňazí a ako im nezodpovedná súkromná firma nie je schopná dať dokopy telefónnu ústredňu. Nemôžem mu veriť ani slovo, vzhľadom na overené skutočnosti. Keď sa ale začneme rozprávať o vysielači DVB-T v Prešove jeho stanovisko je možné stručne zhrnúť do dvoch viet: "Ľudia nám tu volajú, čo my s tým ale máme? A nakoniec prevádzkovateľ si môže v rámci pokusného vysielania robiť čo len chce!" Keď ale pánovi riaditeľovi obe jeho vety takto zopakujem, príšerne sa rozčúli a žiada ma, aby som k nemu okamžite prišiel. Keď to odmietnem, začne kričať, že on ku mne okamžite pribehne a bude celú vec riešiť. Aj som sa veru zľakol, či to nemyslí ručne-stručne. Ach, keby pán riaditeľ takto aktívne riešil problém DVB-T v Prešove, už sme mohli mať všetci dávno po starostiach. Žiaľ, nie je tomu tak. Telefonáty pribúdajú, ľudia sa rozčuľujú, nervozita stúpa. Do hry začína vstupovať aj Mestský úrad v Prešove prostredníctvom občanov, ktorí prichádzajú so zaujímavou informáciou. Pán M. A. prišiel do redakcie s tým, že prostredníctvom Mestského úradu v Prešove v rámci akéhosi sponzorstva ako bezdomovec dostal k dispozícii digitálny terestriálny prijímač, ten mu teraz nefunguje.

Komentáre

Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás