Home · Články · Fórum · Luterán Blog November 30 2020 05:03:30
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Aký bude rok 2007

     Na začiatku ďalších 365 dní nového kalendára si zvykneme popriať všetko najlepšie do nového roka. Je zvykom zhodnotiť predošlé obdobie a nastaviť si laťku náročnosti života na správnu úroveň. Ak patríme k normálnym jedincom, odhadujeme svoje reálne možnosti. Zvyčajne si prajeme najprv veci spojené s hodnotami ducha a tela a k tomu mierne navýšenie finančného toku. Žiaľ, bez peňazí by sme vo svete okolo nás už asi existovať nemohli. Neznamená to však, že mamonu podriadime všetko. Masa mamonárov začína byť nebezpečná pre zdravý vývoj spoločnosti. Politici sa chvália, čo všetko urobili pre krajinu a myslia pritom len na vlastnú kešeň. U najmladšej generácie je to šuma-fuk. Pre ňu je svet gombička a čo bolo to bolo, svet beží ďalej, len nech je dobrá zábava a peniaze od rodičov. Starší sú už uvážlivejší. Tí si prajú šťastie, zdravie a popritom tiež myslia na peniaze. Najstaršia generácia, tá už väčšinou myslí len na účinné a lacné lieky, poštár im aké-také peniažky doručí. Takže priatelia všetkých generácií, nech vám rok 2007 prinesie veľa radostí pri dobrom zdraví a nech každé vaše zmysluplné úsilie má odozvu v odmene ducha i naturálií v podobe bankových papierikov. To je ale iba začiatok. Nech je z pohľadu vášho hodnotenia rok 2007 lepší ako rok 2006 a nech rok 2007 bude "horší" ako rok 2008. Dedinky a mestá, Slovensko, Európska únia a celý náš svet matičky Zeme nech je ochránený pred katastrofami. Tak, ako sa čas približuje k nekonečnu, nezabúdajme na základné pravidlá nášho bytia. Generácie pred nami boli dennodenne vystavené konfliktu prežitia. Boj s prírodnými živlami, striedali obdobia vzájomného kynoženia sa ľudských potomkov. Technologický vývoj pomohol vyvraždiť milióny ľudí, zároveň však umožnil národom obchodovať, bohatnúť a zatienil v nich na chvíľu pudy primitívnosti. Nasýtenie bohatstvom bez rozvoja ducha však v ľuďoch aktivuje staré túžby po svetovláde. Vodcovia zneužívajú náboženské cítenie, rozvíjajú šovinizmus a manipulujú masy cestou elektronických médií. Riešením nie je návrat späť do obdobia studenej vojny, kedy štátno-stranícko-náboženský dirigizmus ovládal jednu televíziu, jeden rozhlas a jedny noviny v kombinácii s tajnou políciou. Riešením je rozumná podpora pluralitného prostredia cestou slobodných médií, ktorým sa nekladú prekážky napomáhajúce rozkolísaniu krehkej stability demokracie. Zopár politických strán si zabezpečilo v štýle maskovanej mafie pravidelné výpalné od občanov a tým sa výrazne spomalil prirodzený pozitívny vývoj. Lenivosť a nabubralosť novodobých súdruhov sa prejavuje klasickými neduhmi. Trocha si posedia a v parlamente, posunú kšefty rodinným príslušníkom a kamarátom, sem-tam si zastrieľajú na poľovačke, odbehnú si kuknúť do Bruselu a potom hajde na služobnú dovolenku do Austrálie. Čosi ešte popritom zakvákajú do spriaznených médií a tie im na oplátku pomôžu so šírením demagogických informácií o úžasných výsledkoch, ktoré by sa bez politickej mafie nedosiahli.
Rok 2007 na Slovensku príliš veľký skok v obnove ducha neprinesie, pokiaľ si ľudia neuvedomia, že len oni jediní sú strojcami svojho šťastia. Iste, ľahšie sa cesta k bankovým papierikom dláždi cez politickú mafiu. Tá sa o svoje ovečky postará, vybaví čo treba, stačí len slepo poslúchať. Prajme si preto v roku 2007 čo najviac ľudí oslobodených od slepej viery v ľavicu, pravicu a čohokoľvek, čo v extrémnej podobe škodí pozitívnemu rozvoju človečenstva.
Svet je v neustálom pohybe, enviromentalisti bijú na poplach kvôli hrozbe globálneho otepľovania. Myslite preto v roku 2007 a neustále na všetky novonarodené deti našej malej planéty. Kto ich to len učí nenávisti a kto im naopak vštepuje do hláv strach z iných jednotlivcov, národov? Kiežby rok 2007 napomohol v zjednotení ľudí malej planétky v nekonečnom vesmíre.

Komentáre

caorbaa , April 18 2013 05:52:55
These are just about the most Coach Outlet Online effective selection for business travel or perhaps operate. Among the wide selection, Louis Vuitton purses Coach Outlet and handbags include the the majority of renowned ones. One particular with many maybe probably the most Coach Outlet Store Online selected tote companies using the entire world is definitely Louis Vuitton. You will discover plenty Coach Outlet Online if you are prepared to put in the occasion ahead of businesses to find what will greatest satisfy your Coach Outlet Store Online type.You can uncover totes created by this well-known designer's firm around the world additionally, Coach Outlet Store Online on the particular arm of any influential person. No custom company will be replicated greater than Lv. Coach Outlet Store Online Tropez Sizzling Light red signature bank, along with Monogram Murakami design and style. Encouraged Coach Factory Online through Marc Jacobs, the Louis Vuitton Initialed or monogrammed Rubis Selection will be the mixture of Coach Outlet red convertible top and also monogrammed material.Not one within your good friends can even know the distinction Coach Outlet when you show off a new custom made replica purses and handbags as they are made with premium quality products Coach Handbags Outlet still are very inexpensive you can easily acquire more than one. It is often wanting to buy quite a long Coach Outlet Online time as well as continues delivering your eternal assortment for anyone who want to get high quality Coach Factory Online baggage, geared to different situations. Lv luggage are presently having commercials having small young women Coach Outlet when compared with alluring versions that they used previously. Influenced through the France Riviera, Galliera Coach Outlet Game master with Damier Azur fabric can be large as well as simple to utilize with a permanent magnetic drawing a Coach Factory Outlet line under and cozy glenohumeral joint secure.Most of us assurance you may be so astonished once you saw it, and ask Coach Factory Outlet youself is it an original one particular!

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás