Home · Články · Fórum · Luterán Blog July 07 2020 20:19:51
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

SAT 2007 a SAT 2008


Čo si myslíte, aký bol ten starý satelitný rok a aký bude SAT 2008 ? Hovorím satelitný preto, lebo digitálny satelitný príjem jednoznačne dominuje v sfére digitálnej televízie. Keby združenie satelitných predajcov investovalo do osvety len tisícinku toho, čo investovala "optická lobby" do oblbovania ľudí, situácia by možno vyzerala ako pozitívna katastrofa. To je taká, kde by museli predajcovia satelitnej techniky rozmýšľať, ktorá alternatíva je pre zákazníka najvýhodnejšia kvôli širokému spektru rovnocenne ponúkaných služieb. Takto zatiaľ na slovenskom trhu jednoznačne dominovala nízkorozpočtová satelitná televízia DIGI TV. Tá si vďaka nasadeniu duálneho prijímača pre možnosť nezávislého sledovania programov na dvoch televíznych prijímačoch, doslova opantala verejnosť. No veď ,koho by niečo také za 290 Sk mesačne nelákalo. Cena je to iste dobrá, jediný vážnejší problém je v nízkej odmene predajcom za pomerne časovo náročnú montáž a následné "nájazdy" zákazníkov na kamenné predajne. Tie pracovali na troch frontoch . Jedným zákazníkom dookola vysvetľovali, prečo meškajú montáže, iným vysvetľovali, prečo sa musia vo veciach fakturácie a vypnutia obrátiť na centrálu a tretím nemohli objasniť prečo sú po objednávke dlhé čakacie lehoty .Tento nervydrásajúci faktor nemusí byť až tak dôležitý pre firmy v podobe montážnikov na telefón. Ak si DIGI TV dokáže udržať korektné vzťahy k zákazníkom i partnerom, má predpoklad v roku 2008 ako prvé rozdávať karty. Silu DIGI TV konečne odhadli aj prevádzkovatelia českých a slovenskej karty. Tí sa v závere roka 2007 konečne prebudili a k základnému programovému balíčku prilepili české a slovenské programy navzájom. Tým si vytvorili šancu, aby v roku 2008 mohli DIGI TV "dýchať na krk". &&k tomu však ešte bude potrebné modifikovať filozofiu prístupu k zákazníkom a hlavne obchodným partnerom. Paradoxom je napríklad skutočnosť, kedy v závere roka 2007 neboli k dispozícii v dostatočnom množstve karty Skylink. Ako je teda predpoklad vývoja satelitného trhu 2008 na Slovensku ? DIGI TV si udrží dominanciu, podľa potreby pridá zopár programov, je len otázkou, či sa pustí do HDTV v prvej, alebo druhej polovici roka. Riešenie problému inštalácie zariadení a následného servisu prostredníctvom kamenných predajní a montážnikov na telefón bude téma, ktorej odklad môže negatívne vplývať na kvalitatívny rozvoj služby. Karty Gital, TaT a Skylink majú predpoklad na väčšiu expanyiu iba za predpokladu, že dokážu umne spojiť svoje záujmy so záujmami predajcov satelitnej techniky. Zvýšenie počtu predaja kariet a teda zisku je už možné iba znížením základnej ceny a zároveň vytvorením podmienok na používanie viacerých kariet v rodine. Tomu môžu napomôcť predajcovia ponukou vhodných technických zariadení. Záver roka 2008 by mohol na česko-slovenský trh pritiahnúč ďalšieho poskytovateľa DTH. Tromfy v rukách majú existujúci hráči, je len na nich, či ich správne využijú.
Administrator01 , December 29 2007 14:14:01 3 Komentáre · 5975 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Kike , February 23 2008 19:08:43
Aky bude rok 2008?
Digi TV:
Dealeri budu dalej atakovany nahnevanymi zakaznikmi za meskajuce montaze. Z druhej strany ho bude atakovat samotne Digi aby zadarmo riesil reklamacie, ktore by malo riesit samotne Digi.
Mozno sa vsetci na Digi nahnevaju a nebude mat tak kto montovat...
UPC:
Opat strati zopar zakaznikov, pretoze nemaju dobru siet dealerov a tak pri zvysujucom sa dopyte po digitalizacii siahnu po tom co im kto "ponukne". Vysoke ceny po konci akcii uz vsetci "prekukli". V polovici roka sa zobudia a pridaju ku zakladu i ostatne programy z balika plus. A mozno i nieco pre dospelych...
SKYLINK:
Predajnost sa tento rok zvysi. I cez komplikacie sa im podari pocas OH spustit STV3 v HD rozliseni, no po skonceni zostane s mensimi problemami vysielat v SD.
T&T:
Do ponuky prida i Markizu a stane sa tak najpredavanejsou kartou.
Gital:
ich predajnost sa nezmeni. Zvysia pocet akcii.
HD programy sice pribudnu, no na FTA si este pockame.
Astra zacne v CZ a SK konecne ponukat obojsmerny internet dostupny i pre domacnosti.
...
"Me videni sveta" smiley
Sofia , January 08 2009 19:11:05
Kto mi prosím pomôže pridať nový program barandov na opembox800 frekvencie mám len to tam neviem pridať a nepomáha ani manuál PROSÍM ....
smileysmileysmiley
Sofia , January 08 2009 19:16:42
Zabudla som mám skylink :-)smileysmiley

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Perfektný! Perfektný! 100% [1 Hlas]
Veľmi dobrý Veľmi dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Dobrý Dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Priemerný Priemerný 0% [Žiadne hlasy]
Biedny Biedny 0% [Žiadne hlasy]
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás